WordPress Yazı Altına, İçine ya da Üstüne Otomatik Olarak Reklam Ekleme

WordPress kullanmanın en güzel taraflarından biri de içerisinde oldukça farklı ve güzel fonksiyonları barındırmasıdır. Bu sayede WordPress siteler daha kullanışlı bir hale gelebiliyor. Eklentiler sayesinden blog günlüğü kazancınız bile iki katına çıkabiliyor. Özellikle de reklam ekleyerek kazandığınız parayı ciddi manada arttırabilirsiniz. Bunun için de Ad Inserter eklentisini kullanarak site içinde pek çok yere reklam ekleme imkânınız bulunuyor. Reklamların yazı altında mı, üstünde mi yoksa içinde mi olmasına siz karar vereceksiniz. Aynı zamanda ziyaretçilerin hepsine, hangi cihazdan girdiklerinde reklamlarla karşılaşacağına da siz karar vereceksiniz tamamen. Bu sayede sitenizi istediğiniz gibi kullanışlı bir hale getirmiş olacaksınız. Reklamların web siteleri için ne kadar önemli bir yeri olduğunu asla unutmayın.

Ad Inserter Eklenti Kurulumu Yapma

Öncelikle Admin Paneli kısmından Eklentiler ve Yeni Ekle sekmesine giriş yapın. Daha sonra arama kısmına Ad Inserter yazarak arayın. Daha sonra karşınıza bu eklenti çıkacaktır. Şimdi Kur diyerek bu eklentiyi rahat bir şekilde kurabilirsiniz. Bu sayede eklenti kurulumunu yapıp aktif bir hale getirmiş olacaksınız.

Ad Inserter Eklenti Nasıl Kullanılır?

 • Ayarlar kısmına erişmelisiniz öncelikle. Daha sonra Ad Inserter kısmında eklentinin yönetim paneli kısmına ulaşmalısınız. Daha sonra karşınıza bir ekran açılacaktır.
 • Block Name: Bu kısma geldiğimizde yerleştireceğiniz reklam alanlarına birer isim vereceğiz. Sonra çok sayıda reklam oluşturmak için reklam yerleşimi yapmış olacaksınız.
 • WordPress yazı altına reklam ekleme gibi isimler vermeniz reklam kodunun hangi reklam alanı için olduğunu daha kolay bir hale getirecektir aslında.
 • Siyah Kısım: Reklam yerleştirme alanının olduğu kısımdır. Bu alana istediğiniz adsense reklam kodunu ya da firma kodunu ekleyebilirsiniz.
 • Before Title: Başlıktan önce, üzerine reklam ekleme gibi ekleme işlemlerini aktif hale getirebilirsiniz.
 • Before Paragraph: Paragraftan önce ya da yazı başına reklam ekleme seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz.
 • After Paragraph: Paragraftan sonra gelecek olan yazı içine eklenecek reklam seçeneğini aktifleştirebilmeniz için var olan seçenektir.

Reklamın Tam Olarak Nereye Geleceğini Belirleme

 • Minimum Page: Reklam yerleştiriminizin kaç kelimeden sonra yapılması gerektiğini belirleyeceğiniz alandır.
 • Diplay: Belirlediğiniz reklamın kaç gün sonra yayına girmesini istediğinize karar verdiğiniz alandır.
 • Paragraph Numer: Yazı içine reklam yerleştirmek istiyorsanız bunun kaçıncı paragraftan sonra olacağını belirtirsiniz.
 • Count: Adsense eklentisine paragrafları hangi kısımdan sayacağını söylüyoruz bu seçenekle.
 • Paragraphs with tags: Bu seçenek sayesinde paragraf ile ilgili olan tagı belirleyeceksiniz.
 • Minimum number of paragraphs: Biz yazı içinde ya da sayfa içinde reklam gösterimi için gereken paragraf sayısının alt sınırını belirlediğimiz alandır.
 • Widget: Bu seçeneği seçerseniz eklenti otomatik olarak oluşacaktır. Ad Inserter bileşeni sayesinde yan paneli istediğiniz gibi sürükleyebilirsiniz. Hatta yan panelde istediğiniz şekilde reklam gösterme işlemini de tamamlamış olacaksınız.
 • For: Bu seçeneğe tıkladığınız zaman reklamları kime gösterebileceğinize karar verebilirsiniz. Ziyaretçilerinizin hepsi görsün istiyorsanız All yaparak reklamları ziyaretçilerinize açabilirsiniz. Bu tamamen sizin seçimlerinizle ilerleyecektir. İstediğiniz şekilde seçip yönlendirebilirsiniz.

Users On Seçenekleri

Bu seçenek kısmından hangi cihazlardan girişte reklamların aktif hale gelebileceğine karar veriyorsunuz. Bu işlem ziyaretçilerinizin girdiği tablet ya da telefon cihazına göre göreceği reklamları da değiştirebiliyor. Bu seçeneği istediğiniz şekilde ayarlamanız için fırsat sunuluyor.

 • All: Hepsini seçtiğinizde reklamlar tüm cihazlar üzerinde görünür hale gelecektir.
 • Desktop: Bu seçeneği aktif hale getirdiğiniz takdirde masaüstü bilgisayarların erişimine reklamları aktif hale getirmiş olursunuz.
 • Mobile: Bu seçeneği aktifleştirince sadece mobilden giren ziyaretçilerin reklamları görmesine izin vermiş olursunuz.
 • Tablet: Bu seçenek sayesinde sadece tablet üzerinden giriş yapan ziyaretçilere reklamları görünür hale getirmiş olursunuz.

Daha sonrasında sitenizin hangi kısımlarında reklamların görünebileceğine de karar verebiliyorsunuz. Bu sayede istediğiniz şekilde istediğiniz reklamı site içinde yayınlayabilirsiniz. Eklenti sayesinde reklam yerleşimi yapacaksanız bunu kısa kod ve php fonksiyon şeklinde de ayarlamanıza yardımcı olur. Bunu ayarlar kısmında girerek çok rahat bir şekilde değiştirebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*