WP Rocket Nasıl Kurabiliriz ve Nasıl Yapılandırabiliriz?

Siteye girdiğimiz zaman açılmasını beklemek aşırı sinir bozucu bir durumdur. Bu durumdan kurtulmak için sayfadan çıkmak için geri tuşuna basmaya çalışırız. Hemen hemen Dünyadaki herkes böyle yapar. Bunun sebebi insanların yavaş açılan sitelere tahammülü olmamasıdır

Kullanıcıların yaklaşık yarısından fazlası iki saniyeden daha fazla sürede açılan siteleri hemen terk etmektedir. Bu bilgilere baktığımız zaman siteniz yavaş olduğu zaman insanların orada durmayacağını ve hızlı bir şekilde oradan ayrılacağını rahatlıkla tahmin edebiliriz bu durumda Google’da Sahip olduğunuz sıralamayı olumsuz etkileyecektir. Google sıralamanız olumsuz etkilendiğine ise sitemizi ziyaret eden ziyaretçiyle birlikte gelir kaybetmeye başlarsınız. Sizin yapmanız gereken ise sitenizi hızlandırma konusunda bir şeyler yapmak Eğer siteniz WordPress tarafından güçlendirilmiş durumdaysa birçok çeşit eklentiler kullanarak sitenizin hızlandırmayı başarabilirsiniz. Bu eklentiler arasında en iyi olanlardan birisi ise WP Rocket adını taşımaktadır ve şimdi burada bu eklentiyle ilgili tüm detayları hem de merak ettiğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz.

WP Rocket Nedir?

WR Rocket, WordPress amacıyla kullanılan ücretli bir önbellekleme eklentisidir.

Yılda 39$- 1site için 1 yıllık destek ve güncelleme imkanı

Yılda 99$-3 site için 1yıllık destek ve güncelleme imkanı

Yılda 199$- Sınırsız site için alabileceğiniz 1yıllık destek ve güncelleme imkanı

WP Rocket, WordPress için geliştirilen en iyi önbellekleme eklentisidir. WP Rocket kullanımı oldukça da kolaydır ve kurulduğu gibi de hemen kullanılabilen eklentilerden biridir. tavsiye edilen ayarları tavsiyede ki gibi yaptığınız zaman bu eklentiden ekstra verimde alabilirsiniz. Bu eklentinin öne çıkan avantajları vardır onlar da şu şekildedir:

Çok ayar yapmadan çok az ayar yaparak kullanılması

Sayfa önbellekleme

Önbelleği önceden yüklemeye

Statik dosya sıkıştırması

WP Rocket ücretli bir eklenti olduğundan dolayı herkes tarafından kullanılabilecek eklentilerden birisi değildir. Kullanıcılar da genellikle eklentiyi ücretsiz  kullanma yoluna gitmektedir.  ücretsiz olan eklentilerin ayarları

WP Rocket’in ayarları kadar anlaşılmazdır. Buna rağmen yine de bir alternatif arıyorsanız eğer WP Rocket eklentisini alternatif olarak sunmuş olabileceği ücretsiz eklentileri deneyebilirsiniz.

1- WP Rocket Eklentisini İndirme ve Yükleme

İlk olarak WP Rocket sitesine girerek bu WordPress eklentisini satın almanız gerekir. Daha sonra İhtiyacınız olan planı seçerek siparişi tamamlamak için gerekli adımları tamamlamanız gerekir. Satın alım gerçekleştirirken hesabınıza ait giriş bilgileri e-posta adresinize gelecektir. Gelen bu bilgileri ile  siteye giriş yaparak My Account kısmındaki Download WP Rocket butonunu bularak eklentiyi kolaylıkla yapılabilir indirebilirsiniz.

Bir sonraki adımda ise WordPress sitenize giriş yapıp Eklentiler, Yeni Ekle, Eklenti Yükle kısmına geçiş yapmalısınız. Basitçe WP Rocket ZIP dosyasını sitenize yüklemelisiniz.

En son olarak da, yükleme tamamlandıktan sonra WP Rocket eklentisini aktif hale getirmek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*