X The Theme (X Tema) Çok Amaçlı WordPress İncelemesi

Site kullanıcıları bazen ara yüzlerini değiştirmek isteyebilirler çünkü her şeyde olduğu gibi bazen bazı değişiklikler herkese iyi gelir. Themeforest’ta en çok satan, en sevilen, mükemmel bir derecede hızlı, güzel ve kullanımı çok kolay olan X The Theme, WordPress temalarından biridir. X The Theme ThemeCo tarafından üretilmiştir. ThemeCo WordPress tema mağazasıdır ve ABD merkezlidir. 78000’den fazla kişi bu temayı satın almıştır. Hem de dünyanın farklı yerlerinden satın alınmıştır. Tam 40 adet demo örmek tasarıma sahiptir. Yani satın alabileceğiniz bu tema ile birbirinden farklı 40 hazır tasarımını kullanarak kendi web sitenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. X Tema WordPress birçok ara yüze sahiptir. X Tema’nın inanılmaz bir kalitesi, başarısı ve statik verileri vardır. X Tema zengin özelliklere sahiptir. Bu özellikler X Tema’yı eşsiz kılmaktadır. X Tema, ünlü tasarımcılar ve CEO uzmanları ile çalışmaktadır. Aynı zamanda da kullanıcılardan gelen feedback’lere oldukça önem verirler. X Tema yeni özellikleri ile sürekli geliştirilmeye ve güncellenmelere açıktır. WordPress e-ticaret siteleri, büyük-küçük şirketler, büyük-küçük işletmeler, blogcular, hobi siteleri, moda ve fotoğrafçılar gibi birçok kişi/kişiler tarafından kullanılır. Mesela bir ticari sayfasında fotoğraflara ihtiyaç duyulabilir. Aslında X Tema’nın dört ana şablonu vardır. Her biri özel olarak tasarlanmıştır ve birbirinden farklı tema tasarımları vardır.

X The Theme (X Tema) Özellikleri

Yığınlar:

Bu benzersiz bir düzen ve sistemdir. Bunu satış rakamlarından da anlayabiliriz. Kendi yaratacağınız tasamlar için kullanılır. Bir tema içindeki yığınları temalar olarak düşünebiliriz. Her bir yığın farklı tasarım ve düzen seçenekleri sunar. İhtiyaçlarınıza ve isteklerinize göre ayarlama yapabilirsiniz.

Uzantılar:

Uzantılar bir başka benzersiz düzen ve sistemdir. Tüm uzantılar X Tema kullanıcıları için ücretsizdir yani X Tema lisansınıza dâhil edilmiştir.

Sayfa Oluşturucusu:

Cornerstone bir sayfa oluşturucusudur. X Tema içine bir eklenti olarak dâhil edilmiştir.

Kısa Kodlar:

Kullanabileceğiniz birçok kısa kod vardır. Kısa kodlar simge veya farklı tasarım öğelerini eklemek için kullanılabilir. Kısa kod, bir cihazda bazı şeyleri göstermenizi veya gizleminizi sağlar.

 Diğer önemli özellikler ise şunlardır; Portföy, özelleştirilebilir navigasyon menüleri, 600 den fazla Google fontu, simge yazı tipleri, duyarlı ara yüz ile teknolojik aletlerde iyi görünüm, dev menüler, birden fazla sayfa ve site ara yüzü, otomatik tema güncellemesi, Arapça ile uyumluluk, WooCommerce ile ortak çalışma, gömülü SEO ayarları, sayfa yapıcı, Entegre Contact Form 7 ve Gravity Form eklentisi, BBPress ve BudyPress ile uyumluluk, pencere kutuları, yedi farklı yazı ekleme şekli(ses, galeri, resim, standart, video, link), farklı dillere çeviri özelliği ve teknik destektir.

Eğer temayı satın alırsanız şu eklentiler; Cornerstone, The Grid, Layer Slider, ACF Pro, Typekit Integration, Superfly, Content Dock, E&P Forms Builder, Envira Gallery, Uber Menu, Essential Grid ve ConvertPlug içinde ücretsiz olarak geliyor. X Tema şu anda ThemeForest’da 59 dolara satılıyor.

X The Theme WordPress Demo Tasarımları

X Tema’nın tam 40 adet birbirinden farklı demo tasarımına sahip olduğunu söylemiştik. Bu tasarımlar farklı ana başlıklar altında toplanmış olup adları; Ethos, Integrity, Icon ve Renew’dir. Ethos haber siteleri ve blog tasarımlar içindir. Integrity her projeye uyabilecek tasarımlar içindir. Profesyoneldir. Icon görsel tasarımlar içindir. Ve son olarak ise Renew, çok fazla efekt kullanılmayan tasarımlar içindir.

Peki, Neden Lisanslı Tema Almalıyız?

Web sitenizi illegal saldırılardan korumak için kullandığınız temaların son sürüm olması lazımdır. Bu yüzden sık sık temaları güncellemeniz gerekmektedir. Ve Lisanlı Tema&Lisanlı Bileşen kullanmanız tavsiye edilir. Bilmediğiniz kaynaklardan tema indirmemeniz sizin yararınıza olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*