WordPress Video Temaları

Video içerikli bir site kurmak istiyorsanız WordPress video temaları oldukça işinize yarayacaktır. Bu temalardan birini tercih ederek güzel bir video sitesi oluşturabilirsiniz. Video teması seçerken dikkate edeceğiniz en önemli faktör temanın hızı olacaktır. Bu yüzden tema seçimi yaparken daha titiz davranabilirsiniz. Video tema için farklı ve güzel seçimlerden oluşan bir içerik listesi hazırladık sizler için. Bu video temalardan hangisi sizin kullanışınıza daha uygunsa bu temalardan herhangi birini seçerek sitenize yükleyebilirsiniz. Sizin için derlediğimiz 7 farklı WordPress video tema arasından size uygun olanı seçebilirsiniz.

1-VideoTube

Yine en iyiler arasına giren video temalardan birinden bahsedeceğiz. Bu tema diğer temalara göre biraz daha az hızlı olabilir. Ama dizi ve film siteleri için oldukça uyumlu olan WordPress temalardan biridir. Temanın farklı olan özelliği ise kendi yüklediğiniz videolara da yayımlama imkânı sunmasıdır.  Bunun dışında tema içinde üyelik özelliği de bulunuyor. Ziyaretçileriniz video sitenize oldukça kolay bir şekilde üye olabilir. Hatta video gönderimi bile yapabilir. Bu da sitenizin daha işleyişli bir şekilde çalışmasına yardımcı olacaktır.

Adsense odaklıdır ve video izlenme sayacı gibi farklı pek çok buton bulunuyor. Bu butonlar sayesinde videoyu beğenebilir ya da paylaşabilirler. Sitenizi daha aktif bir hale getirmek istiyorsanız kesinlikle tercih edilebilecek olan video temalardan biridir. Çizgi film ya da film siteleri için oldukça uygun bir tema olacaktır.

2-NewsPaper Video

İyi video temalarına devam edecek olursak NewsPaper ’ın da bu konuda iyiler arasında yer aldığını belirtelim. Video içerikli siteler için oldukça kullanışlı olan bu tema ile sitenizi daha güzel ve daha aktif bir yere dönüştürebilirsiniz. Tema içerisinde bulunan 6 farklı tasarım sayesinde istediğiniz tasarımı seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Oldukça hızlı olması da tercih edilmesinin bir diğer nedenlerinden biridir. SEO ile uyumludur ve en iyi video temalarından biridir. Hem yazılı hem de video içerikli bir site kurmak istiyorsanız kesinlikle öncelikleriniz arasına eklemeniz gereken temalardan birinin bu tema olduğunu belirtelim. Bu sayede çok hızlı ve kullanışlı bir tema elde etmiş olacaksınız.

3-Video

Piyasada en çok tercih edilen video temalardan biridir. Oldukça hızlıdır ve SEO ile uyumludur. Bu özellikleri sayesinde de iyi temalardan birine aday olma yolunda ilerlemiştir. Video izlenme sayacı, video oylama butonu, sade tasarımı gibi farklı özellikleri bulunuyor. Bu özelliklerle beraber oldukça göze çarpan bir tema haline gelmiştir. Ziyaretçiler sonradan izlemek istedikleri videoları bu tema sayesinde watch it later seçeneğine tıklayarak sonradan izleyebilecekleri bir listeye eklemiş olurlar. Sosyal medyada paylaşma butonları ise her videonun sonunda otomatik olarak açılacaktır. Bu sayede ziyaretçileriniz videoları rahat bir şekilde paylaşabileceklerdir. İyi ve kullanışlı bir WordPress video teması arıyorsanız seçiminiz için bu temayı değerlendirebilirsiniz.

4-TrueMag

Bu video teması da oldukça güzel olan temalardan biridir. YouTube tarzında bir kanal ve takipçi kitlesi oluşturma imkânı sunuyor sizlere. Bu da diğer video temalardan ayıran farklı bir özellik oluyor haliyle. Bu video teması diğer temalar kadar hızlı olan temalardan biridir. Bu yüzden gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Slider özelliği, üyelik sistemi, video sayacı gibi pek çok özelliği de bünyesinde barındırıyor. Bu sayede daha dikkat çekici bir video tema olmuş oluyor.

5-Viduze

Bu listede yer verilmesi gereken video temalarından biri de Viduze’dir. Bu tema alternatif olarak değerlendirilir bir temadır. Tasarımı sayesinde de oldukça ilgi çeken bir tema haline geliyor aslında. WooCommerce desteğine de sahip olan bir temadır. Üyelik sistemi, video yükleme gibi içerikleri de barındırıyor. Bunun dışında sade ve basit görünüşü ile video paylaşım siteleri için oluşturulmuş başarılı bir temadır. Eğer farklı ama daha sade bir WordPress video teması arıyorsanız mutlaka alternatif temalar arasına ekleyin.

6-InterActive

İyiler arasında yer alan bir video tema arayışı içindeyseniz InterActive teması ile hayallerinize kavuşabilirsiniz. WordPress temalarından iyi olanı seçmek zordur. Ama bu tema kesinlikle incelenmeye kullanılmaya değer temalardan biridir. Başlarda haber teması olarak kodlanmış olsa da aslında video siteleri için de oldukça kolay bir kullanım amacı sağlıyor. Bu sayede istediğiniz gibi videolar ekleyip bu videoların hızlı bir şekilde açılmasını sağlayacaktır. Hem video hem de yazı içerikli bir tema olmasından ötürü oldukça farklı amaçlara hizmet edebilir. SEO ile de optimize edilmiş bir şekilde çalışır. Tasarım olarak sadedir ve etkileşim oranı da oldukça yüksektir. Sosyal medya etkileşimine yardımcı olacak temalardan biridir. Arayüz tasarımı ise oldukça moderndir. Video ya da yazı projelerinizi sunacağınız bir site için tema arıyorsanız kesinlikle bu temaya bir göz atın derim.

7-VT

Farklı tasarımdan oluşan bir temadır ve aynı zamanda üyelik özelliği bulunur. İstediğiniz içerikleri üyelere özel olarak ayarlayabilme fırsatı sunuyor sizlere. Video gösterimi, kaç kişinin beğendiğini gösteren sayaçlar bulunuyor. Üyeliği ücretliye de çevirme şansınız vardır. Eğitim videoları eklemek isterseniz üyeliği ücretli yaparak bu videolardan yararlanma fırsatı sunabilirsiniz. Bu sayede aha fazla kar etmiş olacaksınız. Bu video temayı hem spor hem de film siteleri adına oldukça rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz. Tasarım olarak bakıldığı zaman kesinlikle modern bir tasarımı olduğunu söyleyebiliriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*