10+ En Muhteşem WordPress Blog Temaları

Hem kurulumu kolay hem de oldukça düzenli olan WordPress temalarının bloglara özel olanları da vardır. Eğer bir blog açmayı düşünüyorsanız ve diğerlerinden farklı olmayı istiyorsanız bu makalemiz tam size göredir. Çünkü burada sizler için en muhteşem WordPress blog temalarını bir araya getirdik.

1.    Tema: Admiral 

Spor, haber ve dergi blogları için özel olarak tasarlanmış olan Admiral bir WordPress blog temasıdır. Dergi tarzında oluşturulmuştur ve oldukça ilgi çekici bir görünümü vardı. Ortada ana içerik sütunu, sağ ve sol kısımlarda yan içerik sütunları ile farklı bir düzene sahiptir. Kendine özgü sayfa düzeni, çeşitli yazı tipleri ve eklentileri ile birlikte sunulan Admiral teması, spor, haber veya dergi blogunuz için en doğru tercih olacaktır.

2.    Tema: Ascend

Ascend blog teması, WordPress temalarının birçoğunda bulunan sürükle ve bırak özelliğini getiren Gutenberg eklentisini destekleyen bir temadır. Bunun yanı sıra popüler tüm sayfa oluşturucularını da destekleyen bir temadır. Ayrıca özelleştirici özelliği ile özenli bir şekilde düzenlenmiş birçok farklı seçenekleri vardır. Ascend blog teması, kenar çubuklarından çoklu gezinme menüsüne birçok farklı renk seçeneğinden değişik arka planlarına kadar bir sürü özellik barındırır. Çeşitli özellikleri ile Ascend ’in blog sayfanız için en muhteşem tema tercihi olacağından emin olabilirsiniz.

3.    Tema: Astra

Hem ücretsiz hem de tamamen özelleştirilebilmesi ile Astra WordPress teması, en çok tercih edilen blog temaları arasındadır. Online mağazadan portföylere, kişisel bloglardan işletme bloglarına kadar çeşitli alanlarda kullanıma uygun bir blog temasıdır. Ayrıca popüler tüm sayfa oluşturucular ile uyumlu olması da büyük bir avantajdır. WooCommerce destekli olması sayesinde kendi dilinizde oluşturacağınız blog hazırdır. Bunun yanı sıra dil çevirisi ile de çoklu dil desteği sunar. Sayfa renk seçenekleri ve basit yazı tipleri oldukça sadedir ancak bu sadeliğin altında Astra temasının ışıltısı parlar.

4.    Tema: Author

Adı ile müsemma olan Author WordPress teması, yazarlara özel olarak tasarlanmıştır. Oldukça sade bir tasarımı vardır. Ayrıca ara yüzü de kullanışlı ve kolay olmasıyla kullanıcı dostu bir temadır. Kendine özgü renkleri ve düzenli arka planı vardır. Buna ek olarak çoklu yazı stillerini destekler. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra erişilebilir ve yüksek performans için optimize edilmiştir. SEO uyumlu bir blog temasıdır.

5.    Tema: Balanced

Oldukça sade ve duyarlı olan Balanced WordPress blog teması çok kullanışlıdır. Üst kısmında bant görünümüne sahip geniş bir logosu vardır. 2 sütunlu şeklinde düzenlenmiş olan temanın gönderiler için ayrılmış satır stili bulunur. Ayrıca kenar çubuğunda bulunan WordPress widget’ları kullanıma açıktır.  Kullanıcı dostu olması ile SEO destekli olan Balanced teması, hem anadile hem de yabancı dile uyarlanabilir özelliktedir.

6.    Tema: Baskerville

Modern ve şıklığın bir araya geldiği Baskerville bir WordPress blog temasıdır. Geniş bir başlık görünümü ile ana sayfasında blog yazılarının sunulduğu farklı bir tasarıma sahiptir. Özellikle de kişisel bloglar için en uygun temadır. Yazılar ve sayfalar için birçok çeşit şablonlar ile sunulur.

7.    Tema: Bento

Sınırsız özelliklere sahip olan Bento bir WordPress blog temasıdır. Oldukça güçlü ve kullanışlı bir temadır. Birçok sayfa oluşturucu ile uyumludur ve hiçbir sorun olmadan çalışır. Ayrıca ücretsiz olan Bento blog teması, kişiselleştirme seçenekleri ile WordPress blog temaları arasında oldukça gözdedir.

8.    Tema: Agama

Tamamen ücretsiz ve çok amaçlı olan Agama bir WordPress blog temasıdır. Kişisel bloglardan şirket işletmelerine, portföy sitelerinden fotoğrafçılık sitelerine kadar birçok kullanıma uygundur. Ayrıca tüm serbest çalışanların da kullanabileceği bu temanın kurulumu kolay ve uyumludur. Paralaks destekli olmasının yanı sıra birde BootStrap üzerine kuruludur. Modern ve minimal şekilde tasarlanmış bir temadır. Kullanım ve performans açısından oldukça üst seviyelerdedir ve SEO desteklidir.

9.    Tema: Blogger Era

WordPress ’in blog sayfalarına özel tasarlanmış olan Blogger Era blog teması tamamen ücretsizdir. Kişisel blog, haber, portföy, dergi, yayın siteleri için oldukça uygun bir temadır. İçerik yayınlarken sunulan merkezi bir düzene sahip olan Blogger Era teması, hem anadile hem de yabancı dillere uyarlanabilir özelliktedir. Tüm bu özellikleri ile bu tema blog sayfanızın dikkat çekiciliğini artırır ve istediğiniz her alanda ilgi toplamanıza olanak sağlar.

10. Tema: Blog Start

Tabiri caizse şipşak bir WordPress blog temasıdır. Blog Start teması ile blogunuzu saniyeler içinde oluşturabilir ve gönderilerinizi yayınlarken de temanın çeşitli özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Öne çıkan yazılarınızı bu temanın kullanılabilir menüsü ile birlikte görüntülemeniz mümkündür. Sayfa yükleme hızı ve performans açısından en üst seviyelerdedir. Ayrıca SEO destekli bir temadır.

11. Tema: CityLogic

Küçük işletme sitelerinden çeşitli web sitelere kadar her alanda kullanıma uygun tamamen ücretsiz CityLogic WordPress blog teması, oldukça modern bir şekilde tasarlanmıştır. WooCommerce uyumu ile hem anadilinize hem de farklı dillere uyarlanabilir. Ayrıca diğer tema seçeneklerini de takip etme imkânı sunar. Kullanımı oldukça kolaydır ve kendi zevkinize göre özelleştirmeniz mümkündür.

12. Tema: Avant

Kullanıcıya istediğini sunan Avant WordPress blog teması oldukça kullanışlı ve çok amaçlı bir temadır. Özelleştirilebilir olması ile de çok tercih edilen bu tema, işletme, moda ve kişisel blog gibi farklı alanlarda kullanıma uygundur. Ayrıca 7 farklı başlık tarzı, 5 farklı sayfa düzeni ve 3 farklı altbilgi düzeni ile dikkat çekici bir sayfa görünümü elde etmek mümkündür. Bunun yanı sıra sitenizin renklerini de ayarlayarak daha çarpıcı bir hale getirebilirsiniz. Tüm bu özellikleri ile SEO destekli olması ile de Avant blog teması gönüllerde taht kurmayı başarıyor.

13. Tema: Conica

Hemen hemen tüm web site için kullanılabilen oldukça esnek bir tasarıma sahip Conica, bir WordPress blog temasıdır. 2 farklı site düzeni, 2 farklı renk seçeneği, 4 farklı başlık, 5 farklı blog düzeni ve 3 farklı altbilgi düzeni ile birlikte birçok çeşit sayfa şablonu sayesinde özelleştirilebilir bir temadır. Ayrıca farklı tema seçenekleri de bulunan Conica teması ile blog sayfanızı göz alıcı bir hale getirebilirsiniz.

14. Tema: Coral Dark

Farklı bir tasarımı olan Coral Dark bir WordPress blog temasıdır. Arka planı karanlık olarak tasarlanmıştır. 2 farklı sütün düzenine ve yerleşik slayt gösterisine sahip bir temadır. Çeşitli yazı stilleri ve renkleri ile kendi zevkinize göre özelleştirebilir ve istediğiniz zaman değişiklikler yapabilmeniz mümkündür. Ayrıca widget özelliği de sunan Coral Dark, koyu renk severleri yansıtan en mükemmel blog temasıdır.

15. Tema: Creativ

Modern bir tasarıma sahip olan Creativ WordPress blog teması tamamen ücretsizdir. Sayfa kaydırıcısından arama çubuğuna, gezinme menüsünden sosyal medya menüsüne kadar birçok çeşit özelliği olan bir temadır. Blog sayfanızda farklı ve yaratıcı bir tasarım istiyorsanız Creativ tam size göredir. Başlık kısmının tam merkezinde logonuz için ayrılmış özel bir bölüm vardır. Ayrıca Creativ blog temasının tasarımı şık olmasıyla birlikte oldukça da dikkat çekicidir. SEO destekli bir tema olması ile de kullanıcı dostu bir temadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*