WordPress’in En Kullanışlı Haber Temaları

Eğer bir haber sitesi oluşturmak istiyorsanız ve WordPress haber temalarından hangisini seçeceğinize karar veremiyorsanız şu an tam da olmanız gereken yerdesiniz! Bu makalemizde sizler için en kullanışlı olan WordPress haber temalarını bir araya getirerek seçiminizi kolaylaştırıyoruz. Gelin birlikte bu haber temalarını detaylıca inceleyelim.

1.    Tema: Newspaper

Hem normal yazı hem de blog yazısı yazmanızı kolaylaştıran Newspaper haber teması oldukça kullanışlıdır. Ayrıca bu harika tema ile yalnızca haber değil, kişisel blog, gazete, yayın, dergi ve birçok farklı alanda siteler oluşturabilmeniz mümkündür. YouTube videolarını destekleyen bir özelliğe sahiptir. Hem mobil hem de GDPR uyumlu olan Newspaper teması aynı zamanda AMP özelliğine de sahiptir. Seyahat, yemek, yaşam stili, moda ve kripto para gibi alanlardaki projelerinizde de kullanabilirsiniz. WooCommerce, Instagram, bbPress Forum gibi çeşitli platformlarla uyumlu olan Newspaper teması SEO desteklidir.

2.    Tema: Sahifa

İşlevsel, hızlı, özelleştirilebilir ve modern kelimelerinin karşılığı olan Sahifa haber teması, WordPress’in kullanıcı dostu temalarından biridir. Ayrıca haber sitelerinin yanı sıra dergi, blog ve gazete sitelerinde de kullanıma uygun bir temadır. Çok yönlü web sitesi temalarından biri olan Sahifa, birçok farklı özelliği ile kullanıcılarına kaliteli tarama sunar. Telefon, tablet, bilgisayar gibi tüm cihazlarla uyumludur. Kullanıcılarına özgürlük sunan bu temayı istediğiniz işletim sistemi ya da tarayıcıyla çalıştırmanız mümkündür.

3.    Tema: Newsmag

Haber yazılarının yanı sıra blog ve makale yazmanıza da imkân sunan Newsmag bir WordPress haber temasıdır. Youtube videolarını destekleyen bu temanın derecelendirme sistemi vardır. Ayrıca SEO uyumludur. Sayfa yükleme hızı ve performansı oldukça yüksek kalitededir. Ara yüzü ise basittir. İçerik alanı ise çok geniş bir temadır.

4.    Tema: SmartMag

Yönetim panelinin kullanımı çok güçlü olan SmartMag bir WordPress haber temasıdır. Ana sayfanızda fark yaratmanız için sürükle ve bırak özelliğine sahip bir temadır. Arama motorunda en üst sıralarda yer almanız için SEO uyumludur. Böylece siteniz ve içerikleriniz daha dikkat çekici hale geliyor. Çeşitli sayfa oluşturucular, çok sayfalı içerikler ve RTL desteği gibi birbirinden güzel özelliğe sahip bir temadır.

5.    Tema: Valenti

Birçok çeşit özelliği olan Valenti WordPress’in Premium haber temasıdır. Hem eğlenceli hem de kullanışlı bir tasarımı vardır. Çoğu WordPress teması gibi Valenti temasının da sürükle ve bırak özelliği vardır. Ayrıca eşsiz açılır menülerini görüntülemek için farklı bir mega menü özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra yazıları da oldukça yaratıcıdır. Tüm bu özellikleri ise kullanıcının zevkine ve isteklerine göre ayarlanabilir. WooCommerce, BuddyPress ve bbPress ile uyumlu olan Valenti teması, okuyucu etkileşimini artırır.

6.    Tema: Jarida

Haber teması olarak tercih edilmesinin yanı sıra blog ve magazin sitelerinde de tercih edilen Jarida bir WordPress temasıdır. Özellikle de teknoloji haberlerinin sitelerinde en çok tercih edilen bir temadır. SEO uyumlu olan tema, responsive özelliğine sahiptir. Çoklu dil desteği ve gelişmiş tipografi özellikleri ile oldukça kullanışlı bir temadır. Ayrıca bbPress ve BuddyPress uygulamaları ile uyumludur.

7.    Tema: Jannah News

En popüler WordPress haber temalarından biri olan Jannah News teması, birçok özelliğe sahiptir. Yoast SEO, Google AMP gibi çeşitli eklentilere ile uyumlu olarak tasarlanmıştır. Ayrıca Jannah News temasının 27 çeşit ana sayfa düzeni vardır. Çoklu dil desteği olan tema, Türkçe diline de uyumludur. Hız ve performans açısından oldukça yüksek bir kaliteye sahip olan tema, SEO uyumludur.

8.    Tema: InterActive

MyThemeShop ürünlerinden biri olan InterActive bir WordPress haber temasıdır. İşlevselliği oldukça yüksek bir temadır. Ayrıca ana sayfa slaytı ve kategori navigasyon menüsü ile modern bir tasarıma sahiptir. Sayfa geçişleri oldukça hızlıdır. Bunun yanı sıra sosyal medya platformlarının butonları bulunan tema sitenizin adının daha çok duyulmasına olanak sağlar. Zevkinize göre tasarlayabilirsiniz. Tüm bu özellikleri ile InterActive teması haber siteniz için en uygun temadır.

9.    Tema: NewsOnline

Birçok farklı içeriği aynı anda ziyaret edilebilir şekilde sunan bir WordPress haber temasıdır. NewsOnline haber temasının en önemli iki özelliği hız kalitesinin yüksek ve SEO uyumlu olmasıdır. Haber sitelerinin yanı sıra eğlence, spor, ilişki ve yemek siteleri gibi farklı alanlarda da kullanımı mümkündür. NewsOnline tek paketli tema olarak satılıyor ancak içerisinde 4 çeşit tema içeriyor. MyThemeShop ürünü olan bu tema, üreticisinin tüm ürünlerine yüklediği standart bütün özelliklere sahiptir. Web sitenizde yaratıcı bir tasarım istiyorsanız NewsOnline teması size en uygun olandır.

10. Tema: NewsTimes

SEO destekli olan NewsTimes haber teması WordPress’in en iyi temaları arasındadır. Yüklenme hızı oldukça yüksek olan tema, Google’ın sevdiği tarzda özelliklere sahiptir. Adsense’in reklam yerleşimlerini içererek en üst düzeyde reklam geliri sunar. Tema yüklemeleri ve güncellenmesi sadece tek tıkla yapılan kullanımı oldukça basit bir temadır. Türkçe dilinde desteği yok ancak çok az İngilizce bilgisi bu temayı kullanmak için yeterli olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*